• Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

• W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. W konkursie tym 5 dzieci zostało nagrodzonych. Są to Kacper, Nadia, Kamil, Hania i Damian. Dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Ćwiczenia ruchu rozwijającego

• Dzieci z grupy Pszczółek ostatnio miały okazję uczestniczyć w zajęciu przeprowadzonym metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, uśmiechy na ich twarzy nie schodziły z buzi. Dzięki tej wspaniałej metodzie dzieci miały okazję do ćwiczeń indywidualnych, w parach oraz zespołowych. Nie zabrakło także relaksacji na koniec.

• Warsztaty dentystyczne

• W grudniu odbyły się w naszym Przedszkolu Warsztaty Dentystyczne. Pani Benia- higienistka dentystyczna opowiedziała dzieciom jak prawidłowo dbać o zęby. Przedszkolaki miały okazję w ciekawy i niecodzienny sposób poćwiczyć prawidłowe szczotkowanie oraz nitkowanie zębów z użyciem niemal specjalistycznych sprzętów.

• Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• W naszym Przedszkolu w ramach Optymistycznego Festiwalu odbył się dziś Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie grupy zaprezentowały przygotowane przez siebie optymistyczne piosenki. Gościliśmy również Wolontariuszy WOŚP, którzy razem z nami kwestowali dla fundacji Jurka Owsiaka. Pożegnaliśmy ich wesołą piosenką i bardzo ciężkimi puszkami. Było na prawdę wesoło.

• Jasełka 2019

• Tęczowe Parasole w strojach i scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa. Piękna sceneria oraz śpiew kolęd i pastorałek pozwoliła Plastusiowym przedszkolakom ukazać ten piękny, niezwykły, magiczny czas, który w pamięci każdego człowieka przywołuje wspomnienia pełne ciepła, radości i miłości. Mali aktorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role prezentując umiejętności wokalne i recytatorskie. Zgodnie z tradycją w przedstawieniu można było zobaczyć: małego Jezuska, Marię i Józefa, pasterzy i piękne anioły, które zstąpiły na ziemię. Do stajenki przybyli również pasterze, ofiarując Dzieciątku dary oraz swe gorące serduszka. Nie zabrakło również: dzieci i orszaku Trzech Króli.

• Wizyta Biedronek w Klubie Seniora

• "Są święta w naszym kalendarzu, najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń, najczulszych i najmilszych. Ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń". Dziś nasze Biedroneczki wspólnie kolędowały z Seniorami. Podzieliły się swoją radością z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, a także obdarowały gości drobnymi upominkami. Naszym Seniorom jeszcze raz życzymy wesołych i magicznych Świąt.

• Idą święta

• Pszczółki wysłały kartki świąteczne własnoręcznie wykonane do do zaprzyjaźnionego przedszkola w Niemczech i do najbliższych.

• Mikołaj w Plastusiowym Przedszkolu

• 6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. Grupa "Kaczuszki" cierpliwie na niego czekała i cudowną niespodziankę dostała.🎅🎅🎅

• Preorientacja zawodowa

• Przedszkolaczki z grupy Biedronek poznawały pocztę, pracę na poczcie oraz listonosza i jego strój. Uczyły się przy tym kupowania, sprzedawania, używania monet oraz nominałów, a także jak zaadresować kopertę, wysłać list oraz przykleić znaczek. Zabawa trwała długo i bardzo się dzieciom podobała. Jeszcze do niej wrócimy. Dziękujemy pani Małgosi, mamie Olka, za udostępnienie stroju listonosza.

• Plastusiowe przedszkolaki spełniają marzenia

• Wolontariusze fundacji ,,Mam Marzenie" zaprosili nasze przedszkolaki do wzięcia udziału w zbiórce zabawek i artykułów papierniczych dla dzieci ze szpitalnych oddziałów. W ramach podziękowań przyjechały do nas koleżanki z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku, by wesoło bawić się i śpiewać. Dziękujemy za wspólną zabawę i możliwość pomocy potrzebującym.

• Spotkanie integracyjne klas pierwszych z przedszkolakami

• Bal Pluszowego Misia. Spotkanie integracyjne klas pierwszych z przedszkolakami: „Tęczowe Parasole „ i "Biedronki" gościły swoich starszych kolegów. Zabawa była przednia. Dzieciaczki zadowolone. Podczas balu były konkurencje, świetna muzyka oraz coś słodkiego dla kochanych niedźwiadków.

• 22 listopada - Dzień Kredki

• Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Kredkowe zabawy w grupie Biedronek 🐞 🐞🐞

• Krasnoludki wspierają chore dzieci

• Taką górę zabawek przyniosły dzieci wraz z rodzicami, aby wesprzeć akcję fundacji ,,Mam Marzenie". ,,Krasnoludki" i ich rodzice mają ogromne serducha, którymi potrafią się dzielić. Dziękujemy

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada dzieci z grupy Pszczółki obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.