• Przyjaciele natury

• Kubusiowi przyjaciele natury

Nasze przedszkole bierze udział w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury" zorganizowanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Firmę Tymbark. Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" realizowany jest w ramach projektu "Z energią ze Szkoły dla Ekorozwoju do Klubu Zielonych Flag", współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska powstała, by zmieniać rzeczywistość- pomagać Polakom w rozwijaniu przedsiębiorczości i lokalnej współpracy oraz szerzyć szacunek dla środowiska naturalnego.
          Program ten angażuje młodzież, nauczycieli, rodziców oraz organizacje pozarządowe, firmy, samorządy i indywidualne osoby w działania edukacyjne związane z ekologią. Inicjuje też lokalne przedsięwzięcia, integruje mieszkańców, uczy poszanowania lokalnego dziedzictwa, pomaga wdrażać innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu młodzi obywatele dorastają świadomi swojej odpowiedzialności wobec zasobów naturalnych naszej planety.
          Biorąc udział w tym programie dzieci dowiedziały się, co to jest energia, skąd ją czerpiemy i jak ją oszczędzać oraz co to są elektrośmieci. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu była mgr Iwona Dużyńska, nauczycielka gr. "Pluszowe Misie". Razem ze swoimi dziećmi realizowała zadania i scenariusze zajęć oferowane w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury", które pomogły przedszkolakom zrozumieć i poznać ważny temat, jakim jest ekologia i dbanie o naturalne środowisko.