• Ogólnopolski projekt edukacyjny "Terapia ręki"

• Od października do czerwca dzieci grupy „Misie” wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Terapia Ręki. Projekt dedykowany był dla przedszkoli,  spełnił  kilka  funkcji: przede  wszystkim terapeutyczną,  usprawniającą i wzmacniającą organizm dziecka,  propaguje aktywności również zespołowe, dąży do współpracy, pełnił funkcję profilaktyczną dla małych dzieci, aby zapobiegać występowania nawykowych nieprawidłowości w rozwoju motoryki małej. Głównymi celami zajęć podczas realizacji projektu było usprawnianie i wspomaganie dzieci w osiągnięciu optymalnego poziomu w zakresie samoobsługi, zabawy, doskonalenia umiejętności szkolnych przygotowujących do dalszej edukacji, w tym sprawności motorycznej, manualnej, grafomotoryki poprzez usprawnianie funkcji percepcyjno – motorycznych.

Tematyka zajęć:

1. Sprawność fizyczna, stabilizacja posturalna i stabilizacja kończyny górnej

2. Równowaga i schemat ciała

3. Przekraczanie linii środka.

4. Percepcja wzrokowa

5. Koordynacja wzrokowo-ruchowa

6. Percepcja czuciowa –zmysł dotyku

7. Opozycja kciuka i dysocjacja palców

8. Manipulacja

9. Rozwój grafomotoryki .