• WNOSZENIE OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE

w Jasieniu ul. M. Konopnickiej 10, 68-320 Jasień

lub w kasie Urzędu Miasta w Jasieniu/ parter

Treść wpłaty:

- imię i nazwisko dziecka, grupa

- wyżywienie/kwota

- utrzymanie/kwota

Odpłatności za przedszkole składa się z dwóch części:

I.Pierwszą część stanowi odpłatność za wyżywienie.

1. Przedszkole zapewnia wychowankom możliwość korzystania z pełnego wyżywienia: 3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

2. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 11,00 zł.

3. Naliczanie opłat

• Koszty wyżywienia dzieci w przedszkolu (w części odpowiadającej kosztom produktów wykorzystanych do przygotowania posiłków) zwane dalej „dzienna stawką żywieniową”
          • Dzienna stawka żywieniowa pokrywa zakup produktów żywnościowych,
          • Wysokość dziennej stawki żywieniowej ustala się uwzględniając normy żywieniowe ustalone przez Ministra Zdrowia oraz wysokość aktualnych cen artykułów żywnościowych.
          • Wysokość miesięcznych opłat za wyżywienie oblicza się mnożąc: liczbę dni obecności w przedszkolu danego miesiąca x stawkę żywieniową.

4. Zwrot opłat za żywienie dziecka w przedszkolu

• W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu opłata za pierwszy dzień nieobecności podlega zwrotowi, jeżeli: rodzic/prawny opiekun poinformuje przedszkole o nieobecności i przewidywanym czasie jej trwania najpóźniej do godziny 900.
          • W przypadku niezgłoszenia nieobecności dziecka do godziny 900 w pierwszym dniu nieobecności zwrotowi podlega oplata tylko za pozostałe zgłoszone dni nieobecności.

II.Druga część stanowi odpłatność za liczbę godzin korzystania dziecka z płatnych świadczeń przedszkola, wykraczających poza ustalony czas udzielania świadczeń bezpłatnych (realizacja podstawy programowej): 600-800, 1300-1600.Opłata naliczana jest za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń płatnych w wysokości 1,00 zł/godz.