• Dzień Tolerancji

• W dniach 21-25 listopada w naszym przedszkolu obowiązywał tydzień życzliwości. Podczas obchodów: Międzynarodowego Dnia Tolerancji, Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień - dzieci z różnych grup dbały o przyjemną i życzliwą atmosferę. Nasi podopieczni przypomnieli sobie, jak ważne w naszych codziennych relacjach są ciepłe słowa, miły uśmiech i życzliwe spojrzenie. Przedszkolaki zapoznały się z tematami związanymi z koleżeństwem, przyjaźnią, tolerancją, prawami i obowiązkami dzieci, Oglądały również filmy i bajki edukacyjne, słuchały opowiadań z morałem. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, plakatów oraz celebrowały te dni uczestnicząc w grach i zabawach integracyjnych oraz w zorganizowanym balu, na którym gościli przybysze z rożnych stron świata. Głównymi celami działań było kształtowanie umiejętności wyrażania życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci, kulturalne odnoszenie się dzieci, rozwijanie postaw społeczno-moralnych, dostrzeganie odmienności drugiego człowieka, pogłębianie wiedzy na temat znajomości praw dziecka, kształtowanie świadomości posiadania własnych praw, kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla odmienności drugiego człowieka, kształtowanie postawy szacunku oraz otwartości, zrozumienia i wyrozumiałości dla innych.