• Tradycja

• LUTY: MODUŁ V „Tradycja”

Poznaliśmy historię swojego regionu oraz zabytki naszej miejscowości. Rozmawialiśmy
          o naszej małej ojczyźnie i patriotyzmie. Dzieci opowiadały czym jest dla nich ojczyzna. Oglądaliśmy zdjęcia  ze sztuką ludową, tradycjami i obrzędami charakterystycznymi dla swojego regionu. Wykonaliśmy zadanie - "Historia zaklęta w zabytku" - praca zespołowa: album o historii i zabytkach naszego miasta.
          W ramach dobranocek z dawnych lat dzieci obejrzały bajkę  „Pyza”. Słoneczka wzięły udział w zajęciach podczas których poznały Pyzę oraz jej przygody. Najpierw dzieci wysłuchały głośnego czytania początkowego rozdziału książki, z której dowiedziały się kim jest Pyza i skąd się wzięła. Następnie obejrzeliśmy kilka odcinków bajek. Podczas zajęć dzieci wskazywały na mapie miejsca odwiedzone przez Pyzę. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą Pyzę.