• STYCZEŃ – Moduł 4 „Dobre maniery. Kultura”

Poznaliśmy „Kaczkę co przebrała miarę” Pana Poety - odkryliśmy, że piękno to nie tyko wygląd, ale szereg innych wartości, które są niewidoczne dla oczu. Dawna dobranocka „Miś Uszatek” - zrealizowaliśmy scenariusz zajęć poświęcony głównym bohaterom. Dowiedzieliśmy się, że Uszatek podczas przygód z przyjaciółmi uczy ich dobrych manier, w tym także znajomości obowiązujących reguł grzeczności, których należy przestrzegać. Wykonaliśmy ilustracje przedstawiające Misia Uszatka. O zasadach dobrego zachowania przeczytaliśmy też w książce Grzegorza Kasdepke „Co to jest savoir- vivre?” , Bożeny Pierga „Dobre wychowanie wierszem”, Joanny Krzyżanek „Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci”  a podczas zabawy w kalambury dowiedzieliśmy się czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy. Na koniec zajęć dzieci z zaangażowaniem wzięły udziałw quizie o zasadach dobrego wychowania, aby przekonać się, kto jest Mistrzem Dobrych Manier.