• Bajka o Plastusiu

• Bajka o "Plastusiowym Przedszkolu"

Dawno, dawno temu, bo aż 73 lata temu w malowniczo pięknym miasteczku zwanym Jasień, otwarto domek zwany Przedszkolem. Do tego domku uczęszczało kilkadziesiąt Krasnali.
          W tym malowniczym domku, wśród zieleni drzew i krzewów, Krasnale miło spędzały czas na zabawie i nauce. Domek zwany Przedszkolem cieszył się dużym powodzeniem, a Krasnali wciąż przybywało.

Było ich tak dużo, że zrobiło się bardzo, a bardzo ciasno, trzeba było coś z tym zrobić. Więc mądre Krasnale postanowiły poprosić o pomoc dobrych ludzi i tak się stało.
          Trzydzieści trzy lata temu 1 czerwca 1987 r. z okazji święta Krasnali zaprosił ich do wnętrza nowego Przedszkola "Plastelinowy" ludzik, zwany Plastuś.

Zaprosił nas słowami- „Ja jestem Plastuś - malutka pocieszka, chcę w Przedszkolu w Jasieniu mieszkać. Nie chcę mieszkać sam, jestem gościnna Pocieszka, czy ktoś ze mną zamieszka?
          A zamieszka, zamieszka. Z Plastusiem zamieszkały nie tylko Krasnale, ale wiele postaci z bajek: Misie Pluszowe, Pszczółki, Tęczowe Parasole, Motylki , Biedronki i dołączyły do nas Kaczuszki. Mieszkają razem w jednym domku, miło spędzają czas na zabawie i nauce.

Jeśli chcesz wiedzieć, co u nich słychać to zajrzyj do Krainy Baśni.