• "Mamo, tato wolę wodę"- rok szkolny 2021/2022 I półrocze.

• Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w jednym z najbardziej cenionych programów edukacyjnych o nazwie "Mamo, tato, wolę wodę!". Program ten został zainicjowany w roku 2009 i z roku na rok przybywa placówek biorących w nim udzial. W tym roku jest to już XII edycja. Celem tego programu jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych, w tym picie wody, a także zwrócenie uwagi na zagadnienia ochrony środowiska. Dzieci z grupy "Krasnoludki" rozpoczęły ten program od poszukiwań wody w owocach i warzywach. Zapoznały się ze Zdrojkiem oraz jego przyjaciółmi, a tym samym wykonały pierwszą przygodę. Dzieci także pokolorowały Zdrojka. Na zakończenie naszej przygody dzieci chętnie wypiły wodę.

Dziś, 18 listopada 2021r.,  odbyła się kolejna przygoda ze Zdrojkiem i jego przyjaciółmi u naszych Krasnoludków. Dzieci poznały, jak się uzdatnia wodę do picia, skąd się ją bierze, jak trafia do butelek, a jak do kranu. Każde dziecko miało okazję wydobyć ją i zabutelkować. Dzieci zobaczyły, że zanim woda jest gotowa do picia, nie ma zbyt łatwego życia.

W poniedziałek, 10 stycznia 2022r.,  dzieci z grupy Krasnoludki uczestniczyły w zajęciach w ramach programu "Mamo, tato, wolę wodę". Na przykładzie kilku roślin doniczkowych dowiedziały dlaczego picie wody jest nam tak bardzo potrzebne, a także tego ile funkcji w organizmie pełni woda. Na zakończenie wszystkie dzieci napiły się wody.