• konkurs

• 25 stycznia 2022 roku odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie "Promowanie bezpiecznego stylu życia". Podsumowując cykl zajęć w ramach programu "Bezpieczne Przedszkole" przeprowadzonych w  I półroczu roku szkolnego 2021/2022. Dzieci z różnych grup wiekowych wzięły udział w konkursie, który miał na celu przede wszystkim utrwalenie wiadomości dotyczących bezpieczeństwa podczas zabaw i zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Ważnym elementem podczas konkursu było rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie.

Po oglądnięciu filmu edukacyjnego i przeprowadzonej pogadance dzieci rozwiązywały zagadki z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, zarówno dotyczącego ruchu drogowego, zabaw czy kontaktów z nieznajomymi. Zadania praktyczne jakie dzieci miały do wykonania  były zróżnicowane. Dzieci musiały zaprezentować prawidłowe i bezpieczne zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych bez sygnalizatora i z sygnalizatorem, wspólnie omawiały, nazywały i kolorowały wylosowany znak drogowy, dopasowywały numery telefonów alarmowych i postacie z odpowiednimi pojazdami, prezentowały krótkie scenki rozmów telefonicznych podczas wzywania pomocy - policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej. Spotkanie zakończyło się zabawą ruchową z wykorzystaniem krążków czerwonych i zielonych, podczas, której dzieci w odpowiedni sposób reagowały na pojawiający się kolor.  Każdy uczestnik konkursu otrzymał zasłużoną nagrodę.