W ramach edukacji ekologicznej dzieci z grupy Misie odwiedziły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jasieniu. Zajęcia odbyły się na specjalnie zaprojektowanej i przystosowanej do tego ścieżce edukacyjnej. Podczas wycieczki przedszkolaki zobaczyły jak wygląda właściwa segregacja odpadów na terenie PSZOK oraz dowiedziały się co zrobić z odpadami, których nie można umieścić w przydomowych pojemnikach. Poznały również zasady, jakie należy spełniać, aby oddać odpady do PSZOK-u. Ważną informacją tego spotkania było uświadomienie wszystkim uczestnikom wycieczki, że nawet odpady problemowe można bezpiecznie oddać w odpowiednie miejsce na terenie gminy Jasień.
Serdeczne podziękowania dla pracowników Referatu Zamówień Publicznych i Ochrony Środowiska oraz pracownika obsługi PSZOK-u p. Ireneusza B.
DZIĘKUJEMY