Wizyta Mikołaja to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. To właśnie 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Dziękujemy za wizytę Święty Mikołaju i do zobaczenia za rok!
Dziękujemy
Wizyta Mikołaja to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. To właśnie 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Dziękujemy za wizytę Święty Mikołaju i do zobaczenia za rok!
Dziękujemy
6 grudnia dzieci w przedszkolu obejrzały spektakl „Magiczny kapelusz” Grupy T z Torunia. Przedstawienie poruszało ważne tematy, takie jak uzależnienia i tolerancja, ucząc zrozumienia oraz akceptacji inności. Zwrócono uwagę na to, że odrzucenie i osamotnienie mogą prowadzić do uzależnień, co czyniło spektakl wartościowym doświadczeniem dla najmłodszych.
26 listopada 6-latki z Grupy Pszczółki przedstawiły swoje umiejętności wokalno-taneczne Seniorom z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Jasieniu. Dzieci przekazały także drobne upominki przygotowane z okazji Dnia Seniora. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne.
25 listopada Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało dla Naszych Przedszkolaków zabawy i tańce z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dziękujemy Pani Agnieszce Prodyus za przygotowanie zabaw i nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!
W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe andrzejkowe warsztaty mydlarskie zorganizowane przez warsztatownię Kawa i Cynamon z Zielonej Góry. Dzieci miały okazję uczestniczyć w kreatywnych zabawach z rekinem oraz samodzielnie wykonać piękne, brokatowe mydełka. To był dzień pełen radości i twórczej zabawy!
Za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w przedszkolu. Dziękujemy
Podczas obchodów Dnia Buraka dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach ruchowych, w których główną rolę odgrywał burak.
20 listopada nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Dzieci uczestniczyły w uroczystym marszu ulicami miasta, niosąc niebieskie balony – symbol solidarności z dziećmi na całym świecie.
W przedszkolu nauczyciele przeprowadzili zajęcia, podczas których dzieci poznały najważniejsze zapisy Konwencji o Prawach Dziecka, ucząc się o swoich prawach w przystępny i ciekawy sposób. Był to dzień pełen zaangażowania i refleksji, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.
21 listopada dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Aladyn”, przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Barwna opowieść o Aladynie, złym Wezyrze i księżniczce Jasmin przeniosła dzieci w magiczny świat Dalekiego Wschodu.
Niezwykłe przygody, zaczarowana lampa, piękne kostiumy i efekty specjalne zachwyciły młodych widzów, a melodyjne utwory zachęcały do wspólnej zabawy. Spektakl niósł także ważne przesłanie – przypominał, że w życiu najważniejsze są miłość i uczciwość.
To pełne wrażeń wydarzenie na długo pozostanie w pamięci dzieci.
14 listopada sześciolatki z Grupy Stokrotki i Grupy Pszczółki Przedszkola Samorządowego odwiedziły swoich starszych kolegów i koleżanki w murach Szkoły Podstawowej. Celem spotkania było poznanie drogi do szkoły, oglądanie i zwiedzanie budynku szkoły, a także zapoznanie dzieci przedszkolnych z kolegami z młodszych klas oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej. Dziękujemy za miłe spotkanie!
Grupa Motylki otrzymała certyfikat potwierdzający realizację warsztatu w ramach edukacji finansowej. W projekcie towarzyszyła nam rodzina Finansiaków z Banku Santander. Cieszymy się z wyróżnienia i dziękuję za super zabawę z Finansiakami.
"Dziękuję Polsko za twoją odwagę. Za biało-czerwoną na maszcie flagę. Dziękuję Polsko, Ojczyzno moja, za to że jesteś i ja jestem twoja. Kocham cię Polsko mocno i szczerze, bo jestem Polką i w ciebie wierzę"
Takimi słowami dzieci z grupy Stokrotki zakończyły apel z okazji Święta Niepodległości.
7 listopada Nina, Hania, Marysia i Filip reprezentowali nasze przedszkole w II Przeglądzie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Tuplicach. Uczestnicy za udział otrzymali dyplomy i książeczki oraz zostali uhonorowani statuetką. Naszym dzieciom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za piękny występ.
We wtorek 05.11.2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci z grupy Krasnoludki po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne w występie artystycznym przygotowanym specjalnie dla swoich najbliższych. Pani w-ce dyrektor Iwona Dużyńska dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia każdy "Krasnoludek" otrzymał dyplom i słodką niespodziankę.
6 listopada Nasze Przedszkole odwiedził iluzjonista- Pan Janusz Popiel, który zaprezentował nam swoje sztuczki. Dzieci mogły doświadczyć magii i czarów u boku Magika Tristo. Dziękujemy za spotkanie!
6 listopada Hania, Agatka, Marysia i Wiktorka, z grupy Stokrotki, reprezentowały nasze przedszkole na XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych oraz BCK im. J. Raka w Lubsku. Brawo!!!
Przedszkolaki z grupy Motylki oraz Stokrotki wybrały się na miejski cmentarz. Celem było poznanie zwyczajów związanych ze Świętem Zmarłych. Dzieci uczciły pamięć i zapaliły znicze pod pomnikiem Sybiraków, więźniów obozu koncentracyjnego, a także bohaterów walk o niepodległość Polski.
31 października w naszym przedszkolu gościliśmy sierżanta sztabowego pana Mariusza Makuchowskiego z Posterunku Policji w Jasieniu. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z bezpiecznymi zachowaniami na drodze, w domu także w kontaktach z nieznajomymi oraz ze zwierzętami. Dzieci przypomniały sobie o ważnym numerze 112 oraz o tym jak należy zachować się podczas wzywania pomocy. Przedszkolaki obejrzały także film edukacyjny, wzięły udział w pogadance, a na koniec otrzymały odblaski. Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie.
28 października dzieci z Przedszkola Samorządowego "Plastuś" w Jasieniu świętowały Dzień Dyni. Z tej okazji brały udział w licznych grach i zabawach ruchowych, doświadczały i wykonywały różne zadania.
Każdy przedszkolak powie, że najważniejsze jest zdrowie. W piątek 25 października dzieci z grupy Słoneczka wybrały się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia z niespodzianka dla Pracowników Służby Zdrowia z okazji ich Święta. Dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły wykonaną laurkę.
Powered by aSc EduPage